Kategori  Vurdering

Spisebord / arbejdsbord, massiv teak og eg, 1950'erne, dansk møbeldesign

Varenummer: 3244507
Hammerslagspris: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Spisebord / arbejdsbord, monteret med plade af massiv teak, stel af eg. 1950'erne, dansk møbeldesign. H. 76, 200 x 100 cm. Fremstår med patina.

Auktionen afsluttes:  02-01-2014 13:12:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej