Spisebord med hollandsk udtræk, palisander, 1960'erne

Varenummer: 6247683
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 2.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Spisebord med hollandsk udtræk med bordplade af finéret palisander, opsat på massivt stel, udtræksplade i begge ender á 53 cm. H. 70, 140 x 90 cm. Blækstemplet under bordplade; 'Børge Sindal'. Fremstår med brugspræg, topplade med enkelte mærker.

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 18:23:00
Showroom:   Roskilde, DK