Stine Spedsbjerg, original tuschtegning, komposition med kat og kvinde

Varenummer: 4078115
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Komposition med kat og kvinde af Stine Spedsbjerg (f.1980), tusch på papir. Sign. og dateret monogram 15. 30 x 21 cm (31 x 22).
Stine Spedsbjerg er kvinden bag webserierne StineStregen, Stine bliver klogere og Stricktly Stine, hvor hun med et satirisk og (k)ærligt glimt i øjet kaster et helt særligt blik på hverdagen, livet og de ting, der undrer hende. Hun har vundet Komiks.dk-prisen for bedst danske nettegneserie og været nomineret til Pingprisen 3 gange.
Denne vare er en del af Lauritz.com Aalborgs temaauktion over originaltegninger.

Auktionen afsluttes:  08-12-2015 20:56:03
Showroom:  Aalborg