Stine Spedsbjerg, original tuschtegning, komposition med ræv

Varenummer: 4078111
Hammerslagspris: DKK 1.200
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Komposition med ræv af Stine Spedsbjerg (f. 1980), tusch på papir. Sign. og dateret monogram 15. 24 x 24 cm (26 x 26).
Stine Spedsbjerg er kvinden bag webserierne StineStregen, Stine bliver klogere og Stricktly Stine, hvor hun med et satirisk og (k)ærligt glimt i øjet kaster et helt særligt blik på hverdagen, livet og de ting, der undrer hende. Hun har vundet Komiks.dk-prisen for bedst danske nettegneserie og været nomineret til Pingprisen 3 gange.
Denne vare er en del af Lauritz.com Aalborgs temaauktion over originaltegninger.

Auktionen afsluttes:  08-12-2015 20:25:00
Showroom:  Aalborg