Stor, fransk Gøg og Gokke-plakat, 'Les Carottiers', ca. 1950

Varenummer: 6266482
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 600
Vurdering: DKK 1.000

Stor, original, fransk filmplakat, 'Laurel et Hardy, Les Carottiers' (USA: de to film 'Be Big' og 'Laughing Gravy', 1932), sign. i trykket, litografisk trykt hos La Lithotyp, ca. 1950. 160 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med folder (disse plakater er altid blevet sendt sammenfoldet til biograferne), brugsmærker såsom huller ved foldepunkter.
Auktionen afsluttes:  09-02-2023 20:34:51