Stor, fransk Gøg og Gokke-plakat, 'Les Joyeux Compères', ca. 1950

Varenummer: 6267220
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500

Stor, original, fransk filmplakat, 'Laurel et Hardy, Les Joyeux Compères' (USA: Them Thar Hills, 1934), sign. i trykket, litografisk trykt hos La Lithotyp, ca. 1950. 160 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med folder (disse plakater er altid blevet sendt sammenfoldet til biograferne), brugsmærker såsom små huller ved foldepunkter.
Auktionen afsluttes:  09-02-2023 20:21:51