Stor, fransk Gøg og Gokke-plakat, 'Les Joyeux Compères', ca. 1950

Varenummer: 6267220
Varen er afsluttet

Stor, original, fransk filmplakat, 'Laurel et Hardy, Les Joyeux Compères' (USA: Them Thar Hills, 1934), sign. i trykket, litografisk trykt hos La Lithotyp, ca. 1950. 160 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med folder (disse plakater er altid blevet sendt sammenfoldet til biograferne), brugsmærker såsom små huller ved foldepunkter.
Varen afsluttes:  04-06-2023 13:31:00