Stor hjerteformet brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.88 ct

Varenummer: 6219060

Næste bud: DKK 19.000
Vurdering: DKK 25.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Moderne brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med talrige større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.88 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750, DA 288.
Vægt ca. 13,2 g. 3,2 x 3,15 cm. Minimale brugsspor.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 19:42:44
Showroom:   Vejle, DK