Stort Carlsberg lysskilt 'That calls for a Carlsberg, brewing perfection since 1847' (6)

Varenummer: 6201069

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 15.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Stort Carlsberg lysskilt 'That calls for a Carlsberg, brewing perfection since 1847' med metalbeslag bestående af følgende fem sektioner 'That calls' ca. H. 47, B. 253, D. 19, 'for a' ca. H. 47, B. 124, D. 19, 'Carlsberg' ca. H. 100, B. 275, D. 19, 'brewing' ca. H. 47, B. 249, D. 19, 'perfection' ca. H. 47, B. 334, D. 19, 'sicnce 1847' ca. H. 47, B. 283, D. 19 cm. for a Carlsberg Brewing Perection Since 1847'. Mindre afslag og revner i den dybfalsede grønne plast. Enkelte skuer mangler eller sidder løst. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (6)

Auktionen afsluttes:  09-10-2022 15:46:02
Showroom:   Herlev, DK