Sukkerfad/opsats med slibninger

Varenummer: 6270411
Vurdering: DKK < 1.000

Sukkerfad el. opsats m/ slibninger, på hul stilk på rund fod (linier i glasset på fod), 20. Årh., H. 12, Ø 14 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor bl.a. slebet kant m.m.
Auktionen afsluttes:  06-01-2023 10:06:19