Sukkerfad/opsats med slibninger

Varenummer: 6270411

Næste bud: DKK 400
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Sukkerfad el. opsats m/ slibninger, på hul stilk på rund fod (linier i glasset på fod), 20. Årh., H. 12, Ø 14 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor bl.a. slebet kant m.m.

Auktionen afsluttes:  30-09-2022 15:58:04
Showroom:   Odense, DK