Svend Aage Madsen, tilskrevet. Spisebord af palisander med udtræk (2)

Varenummer: 6360711
Vurdering: DKK 5.000

Svend Aage Madsen, tilskrevet. Rundt spisebord af fineret palisander med udtræk, enkelt tillægsplade á 50 cm medfølger. 1850-60'erne. H. 72, Ø 114/164 cm. Alm. brugsslitage samt plade med nogle skjolder og mærker. (2)
Auktionen afsluttes:  05-06-2023 18:02:00