Svend Ellekær. Bogreol med vitrineoverdel, palisander (2)

Varenummer: 6193383
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 3.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6284012
Svend Ellekær. Bogreol samt vitrineoverdel af fineret palisander, reol med front af hylder samt vitrineoverdel med to skydelåger af glas bag hvilke hylde. 1960'erne. Fremstillet hos Albert Hansen, Vejen. H. 37-139 B. 82 D. 29 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, let nuanceforskel på topplade (2)
Auktionen afsluttes:  05-10-2022 20:17:00

2059194 05-10-2022 18:16:31 DKK 1000