Svend Ellekær. Bogreol med vitrineoverdel, palisander (2)

Varenummer: 6193383

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Svend Ellekær. Bogreol samt vitrineoverdel af fineret palisander, reol med front af hylder samt vitrineoverdel med to skydelåger af glas bag hvilke hylde. 1960'erne. Fremstillet hos Albert Hansen, Vejen. H. 37-139 B. 82 D. 29 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, let nuanceforskel på topplade (2)

Auktionen afsluttes:  05-10-2022 20:17:00
Showroom:   Aarhus, DK