Svend Engelund. Landskabsparti (cd)

Varenummer: 6108785

Næste bud: DKK 10.000
Vurdering: DKK 15.000

Svend Engelund (1908-2007). Landskabsparti. Olie på lærred. Sign. og dat. S.E, 49. 107 x 160 (122 x 173) cm. Svend Engelund skitsebog medfølger. Fremstår med små krakeleringer på lærred.

DKK 10.000
Auktionen afsluttes:  01-12-2022 21:11:27
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej