Svensk møbelproducent. Skænk, egetræ

Varenummer: 6223667
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Svensk møbelproducent. Skænk af fineret egetræ med front af par skuffer samt par skabslåger bag hvilke hylder, senere monteret på runde tilspidsede ben, nøgle medfølger. 1960'erne. H. 77 L. 120 B. 43 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, træghed på ene skuffe, én aflåst skabslåge - binder i låsen.

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 08:26:50
Showroom:   Aarhus, DK

628741 23-09-2022 19:13:24 DKK 2000