TAG Heuer 'Carrera Day-Date'. Herreur i stål med sort skive, ca. 2010'erne

Varenummer: 6241116
Hammerslagspris: DKK 9.000
Vurdering: DKK 13.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra TAG Heuer, model Carrera Calibre 5, ref.nr.: WAR201A-1, cal. 5, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, centreret sekundviser, safirglas, "åben" bagkasse med frit udsyn til værket, monteret med original lænke af stål med foldelukke, mekanisk urværk. Ø. 41 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor, overfladeridser på safirglas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 19:34:47
Showroom:   Vejle, DK

1766841 07-08-2022 14:14:51 DKK 9000