Tage Hansens Guldsmedie. Et par 'isbjørn' manchetknapper af 14 kt. guld (2)

Varenummer: 6242410
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 6.000
Vurdering: DKK 9.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Tage Hansens Guldsmedie. Et par manchetknapper af 14 kt. guld, prydet med motiv i form af isbjørn, stemplet "JTH 585". Samlet vægt: ca. 20,3 gr. Fremstår med brugsspor. (2)

Auktionen afsluttes:  21-08-2022 19:12:01
Showroom:   Vejle, DK