Tage Poulsen. Seks armstole (6)

Varenummer: 5956695
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Tage Poulsen. Seks armstole af massiv fyrretræ, sædet flette med papirgarn, H. 85 B. 56 sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet 1974. Fremstår med og brugsspor, herunder bl.a. ridser og mærker. (6)

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 19:12:09
Showroom:   Kolding, DK