Tage Poulsen. Seks armstole (6)

Varenummer: 5956695
Vurdering: DKK 5.000

Tage Poulsen. Seks armstole af massiv fyrretræ, sædet flette med papirgarn, H. 85 B. 56 sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet 1974. Fremstår med og brugsspor, herunder bl.a. ridser og mærker. (6)
Auktionen afsluttes:  31-03-2023 19:34:10
Showroom:   DK, Aarhus, Tomsagervej