Tage Poulsen. Seks armstole (6)
Vurdering:
5.000
Tage Poulsen. Seks armstole af massiv fyrretræ, sædet flette med papirgarn, H. 85 B. 56 sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet 1974. Fremstår med og brugsspor, herunder bl.a. ridser og mærker. (6)
31-03-2023 19:34:10