Tamura Kinsei. Et par Kutanivaser af porcelæn med blomstrende kirsebærgrene og japansk skrift
Tamura Kinsei (1896-1987). Et par Kutanivaser af porcelæn med krakeléglasur, dekoreret med blomstrende kirsebærgrene, japanske digte bl.a. med mikrokalligrafi samt guldstaffering. Signeret i rødt under bunden. H. 24 cm. (2)
Varen afsluttes:
02-06-2023 11:52:46