Tennis- brillant armbånd af 18 kt guld, ca 1.00 ct

Varenummer: 6328642

Næste bud: DKK 8.800
Vurdering: DKK 11.000

Tennis- / brillant armbånd af 18 kt hvidguld og 18 kt guld med indskudslås og sikkerheds haspe, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 1.00 ct, Farve: Wesselton (H) Top Crystal (J), Klarhed: VS til SI2. Utydelig stemplet - syretest fortaget. L. 18,5 cm, B. 4,6 mm, vægt 14,4 gram. Fremstår med lette brugsspor.

DKK 8.800
Auktionen afsluttes:  10-02-2023 18:06:46
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej