Vurdering:
5.600
THE LEO DIAMOND COLLECTION. Solitairering af platin prydet med én princess-cut diamant i center, ca. 0.25 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. Frontmål, inkl. fatning: 0,6 cm. Ringstr. 52,5/ 16,75. Vægt: ca. 4,2 gr. Stemplet: THE LEO - med isat mindre brillantslebet diamant for bogstavet O. Endvidere stemplet med carat samt Birmingham Platin Hallmark. Ringen fremstår med brugsspor.
27-07-2022 19:29:37