Thomas Pedersen. 'Stingray' gyngestol hvid

Varenummer: 6192105

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 7.000

Thomas Pedersen. 'Stingray' gyngestol model 3500, skal af hvidt formstøbt kunststof, stel af forkromet metal, sort nakkepude af læder samt lille lammeskind medfølger. Formgivet 2002, fremstillet hos Fredericia Furniture. H. 84 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mindre revner ved to beslag i sædet.

Auktionen afsluttes:  01-12-2022 18:58:00
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej