Thomas Pedersen. Stingray lænestol, sort sædeskal, skind medfølger

Varenummer: 6304785
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000

Thomas Pedersen: 'Stingray' gyngestol med skal af sort formstøbt kunststof, stel af forkromet metal. Formgivet 2002, fremstillet hos Fredericia Furniture. Medfølgende skind. Stedvise brugsspor med nogle ridser/skrammer. H. 87, B. 120 cm.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 13:40:00
Showroom:   DK, Odense, Kratholmvej

2262537 22-11-2022 18:30:16 DKK 2000