Thore Lassen & Søren Nielsen, to stole model 'Must' samt Fritz Hansen stol (3)

Varenummer: 6266967

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Thore Lassen og Søren Nielsen, 2 stabelstole, model Must, sæde og ryg af fineret ahorn, sæder med mikrofiber (falmet) stel af lakeret stål, Fremstillet hos Radius, H. 79 cm. Sædehøjde 46 cm. Fritz Hansen stol i stål med ryg i sort plast h. 73 cm sh. 44 cm. Stolene fremstår med brugsspor (3)

Auktionen afsluttes:  08-12-2022 16:13:00
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej