Thorvald Hansen. Tre malerier. Partier fra Dyrehaven mm (cd)(3)

Varenummer: 6089386
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6098595
Thorvald Hansen (1878-1955). Tre malerier. To partier fra Dyrehaven. Olie på lærred. Sign. Thorvald Hansen. 55 x 74 cm (67 x 85 cm) / 52,5 x 68 cm (64 x 80 cm). Studie, gårdeksteriør med heste. Olie på lærred. Sign. T.H. 25,5 x 36 cm (34 x 45 cm). (3) Obs. Beskrivelsen ændret; årstal.

Auktionen afsluttes:  04-10-2021 20:19:00
Showroom:  Roskilde

937027 04-10-2021 19:07:32 DKK 300