Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Sølv, bronze, kobber og tin
Sølvbestik
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Thorvald Nielsen Meier. Sølv spisebestik (59).
:
6255840
Hammerslagspris
:
8.600
Vurdering
:
11.000
Thorvald Nielsen Meier. Samling sølvbestik med let hammerslået overflade og gennembrudte blomsterdekorationer. Mærket Haandsmedet TNM, københavner stemplet i perioden 1938-1943. Sættet består af: 12 Middagsknive L: 22 cm. 12 Middagsgafler L 20,5 cm Disse med stål laf. 12 Dessertskeer L17,5 cm , 11 Frokostgafler L 17,5 cm. 12 kaffeskeer L 12 cm. Samlet vægt inklusiv stål laffer 2591 gram Fremstår med almindelige brugsspor. (59)
01-10-2022 12:22:40
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
88256
01-10-2022
12:20:37
8600
401618
01-10-2022
00:10:58
8400
Til toppen