Thorvald Nygaard, Motiv fra café 'Slukefter' i København, olie på lærred (cd)

Varenummer: 6161382
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000

Thorvald Nygaard (1892-1973). Motiv fra café 'Slukefter' i Prinsessegade København, olie på lærred, signeret og dateret 1924. H.48 x 42,5 cm (63 x 57 cm)
Auktionen afsluttes:  19-02-2022 15:27:00

109748 19-02-2022 14:46:13 DKK 350
937027 18-02-2022 22:25:13 DKK 300