Tiffany & Co. Brillant-alliancering af platin, 0.791 ct

Varenummer: 6210918
Vurdering: DKK 18.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Tiffany & Co. Brillant-alliancering af platin front prydet med 7 brillantslebne diamanter, stemplet PT950 samt Tiffany & Co samt samlet carat, i alt 0.791 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Vægt 4,2 gram. Front B. 31 mm. Ringstr. 50 /16 mm. Ligger i æske. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder lettere skæv ringskinne.

Auktionen afsluttes:  08-08-2022 18:56:00
Showroom:   Aalborg, DK