Tissot 'Antimagnetique'. Vintage herreur i forkromet metal med sort skive, ca. 1939/40

Varenummer: 6312743

Vintage herrearmbåndsur fra Tissot, cal. 27, i urkasse af forkromet metal, bagkasse af stål, sort skive med arabertal, separat sekundviser, plexiglas, monteret med Hirsch læderrem, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 30,8 mm. Fremstår med brugsspor, slid på forkromning, ridser på plexiglas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 1.800