To malerier. Knud Sinding. 'Godt nytaar, 1916´ plus ubekendt kunstner (2)

Varenummer: 6045580
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Knud Sinding (1875-1946). Bymotiv med skriften, 'Godt nytaar, 1916', Olie på lærred, sign. monogram "KS" 50 x 42 cm. (55 x 47) Fremstår med trykskade. Landskabsmaleri på plade, ubekendt kunstner, 17 x 33 (24 x 40) (2)

Auktionen afsluttes:  06-09-2021 19:38:00
Showroom:  Aalborg