To ringe af 14 kt. hvidguld (2)

Varenummer: 6256634
Hammerslagspris: DKK 1.900
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

To ringe af 14 kt. hvidguld bestående af en vintage alliancering med enkeltslebne diamanter, ialt ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Er ustemplet, testet til 14 kt hvidguld. Er ring med similisten og brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.25 ct. Farve: Top crystal (I). Klarhed VS-SI. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Samlet vægt 6,8 g. Alliancering fremstår med brugsspor.(2)

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 13:55:40
Showroom:   Herlev, DK

2171914 30-09-2022 09:24:56 DKK 1900