Trævarefabrikken. 16 bogkasser m. 16 sokler, fyrretræ (16+16)

Varenummer: 6383192
Hammerslagspris: DKK 12.000
Vurdering: DKK 5.000

Trævarefabrikken. 16 bogkasser af fineret fyrretræ med front af hhv. åbne rum og hylder. 16 sokler medfølger. Mål pr. modul H. 75 B. 75 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mindre afslag, enkelte små skruehuller. Proveniens: Aarhus Arkitektskole. (16+16)
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 20:21:36