Tysk chatol af fineret nøddetræ, barokform 1800-tallet

Varenummer: 6216648
Hammerslagspris: DKK 3.400
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6232025
Tysk chatol af fineret nøddetræ, ligeknækket front med med skriveklap bag hvilken små skuffer og rum, hvorunder tre større skuffer.To nøgler medfølger. H 109 cm. B. 107 cm. D. 62 cm. Fremstår med få brugsspor.

Auktionen afsluttes:  24-06-2022 20:20:37
Showroom:   Nivå, DK