Tysk lågkrus af tin, 1800-tallet

Varenummer: 5372916
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 800

Tysk lågkrus af tin, håndtag af træ. Indvendigt stemplet. H. 22 cm. 1800-tallet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Auktionen afsluttes:  01-07-2019 19:25:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej