Ubekendt kunstner, 1800-tallet. Gårdparti

Varenummer: 6324896
Hammerslagspris: DKK 600
Vurdering: DKK 1.200

Ubekendt kunstner, 1800-tallet. Gårdparti. Olie på pap. Usign. Betegnet på bagsiden "... malet af Sørensen, malerikonservator for Peter Herman Rasmussen. (skrevet af bogbindermester H.H. Rasmussen, Broder til Peter H.R.)." 19,5 x 27 cm (24,5 x 32 cm).
Auktionen afsluttes:  11-01-2023 19:07:46
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej