Ubekendt kunstner, 20 årh. Signeret C. Birksø. stueinteriør

Varenummer: 6136105
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner, 20 årh. Stueinteriør-motiv med bombéformet kommode, stager og maleri, baggrund med udsigt gennem åben dør. Olie på lærred. Signeret C. Birksö, som er et pseudonym for anden dansk kunstner; muligvist Viggo Dahl. 40 x 30 (49 x 39 cm.)

Auktionen afsluttes:  03-01-2022 13:18:24
Showroom:  Odense

2158378 03-01-2022 13:15:39 DKK 350
1831585 03-01-2022 11:37:05 DKK 300