Ubekendt kunstner, begyndelsen af 1800-tallet
Vurdering:
EUR
2.200
16.390
Ubekendt kunstner, begyndelsen af 1800-tallet. Sømotiv. Olie på lærred, dubleret. Signeret og dateret 'J. H. Koekoek. 1806' forneden til venstre. H. 20 cm, B. 25,5 cm. Fremstår med revne foroven på lærredet, let slitage på kanterne, stedvist let krakeleret, Fernis let snavset.
JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Ishøj for DKK 300 + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.
05-11-2010 20:01:00