Ubekendt kunstner, begyndelsen af 1800-tallet

Varenummer: 2035442
Vurdering: EUR 2.200
DKK 16.390
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner, begyndelsen af 1800-tallet. Sømotiv. Olie på lærred, dubleret. Signeret og dateret 'J. H. Koekoek. 1806' forneden til venstre. H. 20 cm, B. 25,5 cm. Fremstår med revne foroven på lærredet, let slitage på kanterne, stedvist let krakeleret, Fernis let snavset.

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Ishøj for DKK 300 + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  05-11-2010 20:01:00
Showroom:  Hamburg