Ubekendt kunstner, ca. 1918. Siddende kvinde, skulptur af patineret bronce

Varenummer: 6320913
Hammerslagspris: DKK 6.000
Vurdering: DKK 10.000

Ubekendt kunstner, ca. 1918. Siddende kvinde, skulptur af patineret bronce. H. 18 cm. Stemplet monogram DK for Dansk Kunsthandel samt M 152, expl 12 num. bronze.
Proveniens: Dansk Kunsthandel, ca. 1918.
Auktionen afsluttes:  26-02-2023 20:34:50

2263281 26-02-2023 16:43:28 DKK 6000