H.G.F. Holm. Koleralejren paa Glaciet Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5526779

Varenummer: 5515180
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 1.000

H.G.F. Holm 'Fattigholm' (1803-1861). Koleralejren på Glaciet, akvarel på papir, sign. Holm, 14x21,5 cm (29x35,5 cm). NB tekst ændret.

Auktionen afsluttes:  30-11-2019 13:56:10