Ubekendt kunstner, efter Rembrandt 'De Staalmeesters

Varenummer: 6214446

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner, efter Rembrandt 'De Staalmeesters' (Klædemagerlaugets prøveudvalgsmedlemmer, 1662). Olie på lærred. Sign. og dat. monogram 1936. 90 x 121 cm (100,5 x 130,5 cm)

Auktionen afsluttes:  07-07-2022 20:34:44
Showroom:   Roskilde, DK