Ubekendt kunstner, empire kvindeportræt, olie på lærred 1800 tallet

Varenummer: 6295009
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000

Ubekendt kunstner, empire kvindeportræt, 'Johanne Margrethe Pengel (1779-1838) olie på lærred, 1800 tallet, usigneret. H.45 x 38 cm (58 x 51 cm) Aldersrelateret stand med fintmasket krakelering hele lærredet, afslag ramme.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 13:14:25
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej

2121911 26-11-2022 09:34:40 DKK 1000