Carl Schlichting-Carlsen, 'Hellebæk' malt 1896. Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5740455

Varenummer: 5713250
Hammerslagspris: DKK 2.400
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Carl Schlichting-Carlsen (1852-1903). 'Hellebæk', olie på lærred, signeret og dateret 96. Etiket fra Kunsthallen på blindramme. fremstår med afskalning samt malingpletter og skal renses. 28 x 56 cm. (50 x 77 cm.)

Auktionen afsluttes:  29-07-2020 20:10:26
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej