Ubekendt kunstner, kvindeportræt, olie på lærred 1800 tallet

Varenummer: 6305419
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.000

Ubekendt kunstner, kvindeportræt 'Fru Løve', olie på lærred, usigneret. H.47,5 x 39 cm (55 x 47 cm) 1800 tallet. Antagelig senere udført dublet af empire portræt. Aldersrelateret stand med en del skrammer / farvebortfald og mærker.
Auktionen afsluttes:  30-11-2022 15:04:58

785341 30-11-2022 15:02:58 DKK 500