Ubekendt kunstner, marine med fregatten Jylland, olie på lærred

Varenummer: 6062575
Hammerslagspris: DKK 3.800
Vurdering: DKK 2.000

Ubekendt kunstner, motiv med fregatten Jylland i måneskib, olie på lærred, utydeligt signeret. H.48 x 74 cm (68 x 95 cm) Ca.1900, samtidig indramning med defekter.
Auktionen afsluttes:  01-08-2021 15:40:13