Ubekendt kunstner, marine med fregatten Jylland, olie på lærred

Varenummer: 6062575
Hammerslagspris: DKK 3.800
EUR 510
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner, motiv med fregatten Jylland i måneskib, olie på lærred, utydeligt signeret. H.48 x 74 cm (68 x 95 cm) Ca.1900, samtidig indramning med defekter.

Auktionen afsluttes:  01-08-2021 15:40:13
Showroom:  Næstved