Ubekendt kunstner. Marine

Varenummer: 5132208
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner. Marine med 'København', olie på lærred, sign. P.P. Toll 1931. 45 x 65 (68 x 87). Fremstår med aldersrelaterede krakeleringer og enkelte pletter.

Auktionen afsluttes:  28-10-2018 20:08:35
Showroom:  DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej