Jens Kongshammer. Montmatre motiv. Olie på lærred

Varenummer: 6039025
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jens Kongshammer (1884-1974). Motiv fra Montmatre i Paris. Olie på lærred. 84 x 124 (94 x 134) cm. Fremstår med reparation på lærred. Proveniens boet efter Jørgen Helle.

Auktionen afsluttes:  12-06-2021 18:54:09
Showroom:  Aalborg