Aage Gitz-Johansen, motiv fra Grønland samt brev (2)

Varenummer: 5886692
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Aage Gitz-Johansen (1897-1977), motiv fra Grønland, akvarel (uden glas), sign. i bly, 28x38,5 cm. (34,5x44,5 cm). Fremstår med huller langs kanter samt pletter. Der medfølger desuden brev.

Auktionen afsluttes:  26-12-2020 13:15:00
Showroom:  Odense