Kategori  Vurdering

Poul Ekelund. Nøgenstudie 'To siddende piger' (cd)

Varenummer: 5393373
Hammerslagspris: DKK 1.100
Vurdering: DKK < 1.000
Poul Ekelund (1921-1976). Nøgenstudie af to kvinder betitlet 'To siddende piger', olie på lærred. Sign. Ekelund samt verso betitlet, sign.Poul Ekelund samt dat. 1969. 62 x 50 (64 x 52) cm.

Auktionen afsluttes:  30-07-2019 19:50:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej