Hans Nissen Aaling. Parti fra Hammershus (cd)

Varenummer: 6076401

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hans Nissen Aaling (1890-1971). Parti fra Hammershus. Olie på lærred. Sign. H.N. Aa. 37 x 42 ( 47 x 52) cm. Fremtræder med overfladekrakeleringer.
NB Kunstner tilføjet

Auktionen afsluttes:  21-09-2021 08:15:12
Showroom:  Herlev