Holger Valdemar Rasmussen Magaard, parti med Landarbejderhus fra Englerup.

Varenummer: 5608164
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Holger Valdemar Rasmussen Magaard (1864-1937), parti med Landarbejderhus fra Englerup. Nu del af Frilandsmuseets samling. Olie på lærred. Signeret med monogram VM. 32 x 42,5 (42 x 52) cm

Auktionen afsluttes:  10-03-2020 19:05:00

1054073 10-03-2020 11:36:22 DKK 300