Ubekendt kunstner efter Michael Ancher. Portræt af skagensfisker Lars Gaihede, 1900-tallet

Varenummer: 5706369
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner. Portræt af skagensfisker Lars Christensen Gaihede (1805-1887) efter maleri af Michael Ancher, olie på plade. Sign. Maldini. 25 x 19,5 (36,5 x 31) cm.

Auktionen afsluttes:  10-07-2020 19:41:44
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej